Putting the 'role' back in role-playing games since 2002.
Donate to Codex
Good Old Games
  • Welcome to rpgcodex.net, a site dedicated to discussing computer based role-playing games in a free and open fashion. We're less strict than other forums, but please refer to the rules.

    "This message is awaiting moderator approval": All new users must pass through our moderation queue before they will be able to post normally. Until your account has "passed" your posts will only be visible to yourself (and moderators) until they are approved. Give us a week to get around to approving / deleting / ignoring your mundane opinion on crap before hassling us about it. Once you have passed the moderation period (think of it as a test), you will be able to post normally, just like all the other retards.
Iggy_Dreamatrix
Reactions
27

Profile posts Latest activity Postings About

  • Jep, taj sam. PC Play
    CyberWhale
    CyberWhale
    Aha, pa baš lijepo da si još uvijek aktivan u svijetu video igara, sjećam se da si pisao sasvim solidne recenzije (nekakav NBA mi je ostao u sjećanju) u PCPLAY-u (sad sam se sjetio da je onaj u PSX-ubio Ixa).
    CyberWhale
    CyberWhale
    Inače, dobrodošao na Codex. Možeš od ovog foruma naučiti jako puno, pod uvjetom da uspiješ prokopati hrpu govana i doći do onih rijetkih dragulja. Nemoj samo da te obeshrabri način i ton kritika, momci se tako ponašaju i prema studijima/igrama koji imaju takoreći kultni status.
    CyberWhale
    CyberWhale
    P.S. Trebaš inače odgovoriti ili na moju poruku (desno dole => Comment) ili na moj zid, u suprotnom ne dobijem obavijest o odgovoru. ;)
    Jesi ti pisao za koji hrvatski časopis? PSX, PCPLAY? Ili sam te zamjenio s nekim drugim Iggyem...
    Iggy_Dreamatrix
    Iggy_Dreamatrix
    A, sad sam skužio, tenks! Iskreno ne sjećam se koja je recenzija bila u pitanju, ali svakako mi je drago što si je zapamtio :)

    Što se tona komuniciranja na forumu tiče, skužio sam da vlada neki poluzajebantski l33t stil, no to je oke, nemam ništa protiv.
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…

As an Amazon Associate, rpgcodex.net earns from qualifying purchases.
Back
Top Bottom